sobota, 13 sierpnia 2011

Wakacje i wakacyjne wspomnienie

Witam wszystkich.

Gdy ten post się opublikuje, ja będę już prawdopodobnie w drugiej połowie drogi na moje mini wakacje - długi weekend.  Pojechałem w Góry Stołowe. Nie wiem dokładnie co to znaczy, ale myślę, że to góry usiane małymi stołami, na których jest pełno smacznego jedzenia i pod którymi da się wyżebrać jakieś pyszne kąski.
A Wy gdzie jeździcie na wakacje? Ja z reguły do Zakopanego i w różne miejsca nad morzem, jak np. Ustka, Grzybowo czy Jastrzębia Góra.
Lubię jeździć na wakacje. Każdy pies wie co na wakacjach jest najlepszego - oczywiście psie turystki! Na moim szetlandzkim koncie mam już romantyczne zabawy z piękną Spanielką i ogromną Berneńką. Od pierwszego wejrzenia zakochałem się też w młodziutkiej Goldence, ale Justynka powiedziała, że mam dać sobie z nią spokój, bo to jeszcze dziecko (dziwne, była większa ode mnie!)

Pamiętam też moje pierwsze wakacje. Miałem około roku i pojechaliśmy do Brennej na Wielkanoc. Tam nauczyłem się wielu rzeczy, jak chociażby to, że psia toaleta to nie tylko moje prywatne okolice, ale też wszystko co poza murami każdego budynku i co porasta trawa. Pojmowanie tego zajęło mi prawie 2 dni. Ale w końcu zrozumiałem. Ważne też jest to, by mieć ze sobą człowieka, który za Tobą posprząta.
Na tych wakacjach zostałem też pierwszy raz sam w obcym pokoju. Wystraszyłem się, że zostanę tam na zawsze. Dostałem bliżej nieokreślonej furii, wpadłem w amok i... pozabijałem wszystko co udało mi się zamordować do powrotu moich ludzi. Własne szelki porozrywałem na 5 części, a smycz na dwie. Z mojej przeciwsłonecznej czapki udało mi się odgryźć sznurek. Już miałem się brać za szelki i pas do samochodu, ale rodzinka wróciła. Co było potem? Siedziałem za karę cały dzień w swoim legowisku i nie mogłem się ruszać. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy, jak takie karne legowisko potrafi się w momencie skurczyć! Normalnie zmieszczą się w nim dwa takie psy jak ja. Natomiast gdy siedzę tam za karę, wystają mi wszystkie nogi, ogon i głowa.

Pozdrawiam wszystkich słonecznie ^..^

Ja podczas kary7 komentarzy:

 1. No ale powinni Cię rozgrzeszyć,bo się przecież przestraszyłeś, że cię zostawią!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chrisku miłych i pełnych wrażeń wakacyjnych przygód:)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna i zabawna historia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A trauma , a nowe miejsce, a strach przed samotnością .... To wszystko to odczucia kwalifikujące do złagodzenia kary ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha no nieee Charis dostał karę? Nie może być:) Ale i tak słodziak z Niego:) Pozdrowionka:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję ^..^